ЧЕРНІГІВ. УНП вимагає зупинити будівництво в охоронній зоні

Чернігівська міська організація Української народної партії заявляє, що всіма законними методами захищатиме мешканців будинків на проспекті Миру в обласному центрі від свавілля влади та горе-будівельників, і закликає чернігівців та громадські й політичні організації приєднатися до протесту проти незаконної забудови охоронної зони Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

У Чернігові зберігся унікальний за своєю цілісністю архітектурно-ландшафтний комплекс, що формувався упродовж тисячоліття і дійшов до наших днів, пояснюють в УНП. Генеральний план розвитку заповідника «Чернігів стародавній» обмежує висотну забудову до 15 метрів. Але чиновники надали дозвіл на спорудження 8-поверхового будинку із баштою та шпилем загальною висотою понад 30 метрів.

Конфлікт виник у квітні 2010 року. Будівництво, розповідають в УНП, розпочалося ніби в пригодницькому фільмі: на подвір’я несподівано заїхав екскаватор і почав рити котлован, хоча поряд на дитячому майданчику гралися діти.

Проти незаконної забудови виступили мешканці прилеглих будинків, адже в них відбирали прибудинкову територію, знищуючи зелену зону й місце для відпочинку. Протест підтримала Чернігівська міська організація УНП, представники інших політичних і громадських організацій, депутати. Виконком Чернігівської міськради зважив на протести й призупинив дію дозволу. Замовнику будівництва багатоповерхівки ТОВ «Ріел кепітал інвест» доручили, зокрема, провести обстеження конструкцій прилеглих житлових будинків, а також узгодити спірні питання з їх мешканцями.

На два роки будівництво завмерло. Але несподівано 27 квітня 2012 року на сесії міської ради у зв’язку із закінченням строку дії договору депутати дружно продовжили оренду земельної ділянки до 27 квітня 2014 року. Керівник ТОВ «Ріел кепітал інвест» пан МІТЕНКОВ запевнив, що висотність будинку зменшена до п’яти поверхів, а з більшістю мешканців сусідніх будинків питання врегульоване.

«Забудовник досі не надав висновків обстеження конструкцій прилеглих житлових будинків (бо не проводив їх) та протоколу зустрічі з мешканцями, - заявляють в УНП. - Директор казав неправду, але депутати йому повірили, таким чином відновивши конфліктну ситуацію й надавши дозвіл на спорудження багатоповерхового будинку в історичній частині Чернігова».

УНП, Чернігівська область

Читайте також: