Житомирська УНП: Закриття медпунктів у ВУЗах – черговий ляпас студентам від Міністра освіти

Черговим  ляпасом від Міністра освіти Дмитра ТАБАЧНИКА  назвали у Житомирській УНП заборону навчальним закладам надавати будь-які  послуги, окрім освітніх, внаслідок чого відбулось закриття медпунктів  у ВУЗах міста.

За словами проректора з соціально-економічних питань ЖДУ ім.І.Франка Петра КУХАРЧУКА, «донедавна в університеті працювало п'ять лікарів - частина на фізкультурному факультеті, а інші у медпункті в гуртожитку інституту іноземної філології, що розташований поблизу університету; проте Міністерство освіти не узгодило такий штат і категорично заборонило мати в штаті медпрацівників».

«Відтепер у приміщеннях, де раніше були медпункти, чергують лікарі першої міської поліклініки, які не мають жодних медичних препаратів і все, що вони можуть запропонувати студентам, - попередній огляд, рекомендації, видати рецепт та направлення», - повідомили в університеті.

Категорично негативне ставлення до такого нововведення висловив заслужений лікар України, завідувач хірургічним відділенням Чуднівської районної лікарні, голова районної організації Української народної партії, депутат Житомирської обласної ради Богдан СМЕТАНЮК. Він переконаний, що «від цього постраждають, в першу чергу, студенти, чиє здоров’я сьогодні в силу багатьох факторів, у тому числі і соціальних, не відповідає тим стандартам, які повинні бути в їхньому віці».

«Події останніх років (смерть учнів в школах та студентів в вузах під час проведення занять) ще раз доводять, що медична допомога повинна бути максимально наближена до учнів та студентів; особливо це стосується ВУЗів, де студентський колектив становить декілька тисяч осіб», - зазначив представник УНП, додавши, що «це нововведення, як і більшість діянь Міністерства освіти, стало ще одним свідченням недолугої державної політики, спрямованим проти інтересів українських громадян».

 

УНП, Житомирська область

Читайте також: