Закарпатська УНП вимагає покарати винних у знищенні пам’ятника героям Карпатської України

Терміново затримати та притягнути до відповідальності злочинців, які зруйнували встановлений пам’ятний знак розстріляним у селищі Солотвино героям  Карпатської України, вимагають від Прокуратури, Служби безпеки та міліції, представники Закарпатської обласної організації Української народної партії.

Обурені ганебним вчинком, який трапився 11 квітня 2012 року у СМТ Солотвино Тячівського району про вщент знищений пам’ятник полковнику Михайлові  Колодзінському та Зенону Коссаку, представники УНП згадують як 17 березня цей знак було відкрито і освячено за участі представників влади, депутатів Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Хмельницької та інших областей України. Були присутні земляки розстріляних героїв, які принесли із собою землю з місця, де народився Колодзінський. Пам’ятник  був освячений у відповідності до православних традицій єпископом та священиками. Захід  санкціоновано владою селища у відповідності з чинним законодавством.

Вони наголошують, що «події Карпатської України визнані українською владою як героїчні сторінки боротьби українського народу за свою незалежність, керівник  Карпатської України Августин Волошин є Героєм України, а 73-я річниця Карпатської України відзначалася на державному рівні».

Представники політичної сили розцінюють нищення пам’ятного знаку, що є, фактично, надмогильним пам’ятником померлим ще й наругою над християнськими цінностями та традиціями українського народу.

 

УНП, Закарпатська область

Читайте також: