Заява УНП: Ще можна зупинити Україну від сповзання у прірву громадянської війни

Ще можна зупинити Україну від сповзання у прірву громадянської війни

Для припинення громадянської війни і кровопролиття Українська Народна Партія пропонує:

1. Негайну відставку Президента Віктора Януковича.

2. Зібрати термінове засідання Верховної Ради України на якому:

а) прийняти рішення щодо повернення до Конституції 2004 року;

б) призначити прем’єр-міністра та склад технічного уряду. УНП закликає народних депутатів, як провладних, так і опозиційних фракцій у цей драматичний для України час відмовитися від своїх політичних амбіцій і сформувати технічний уряд виключно із фахівців, які політично не представляють ані владу, ані опозицію;

в) призначити дату позачергових президентських, парламентських та виборів до місцевих органів влади. УНП вважає, що політики, які привели Україну до громадянської війни повинні однаковою мірою нести політичну відповідальність перед суспільством.

г) змінити Закон про вибори народних депутатів. Повернутись до пропорційної системи та знизити прохідний бар’єр до 1%. Тільки за таких умов, наступний парламент може отримати нову якість — зокрема проукраїнську і проєвропейську більшість, в першу чергу, за рахунок великого представництва Майдану.

3. Технічний уряд своїм першим рішенням скасовує Постанову уряду Азарова про зупинку євроінтеграції та формує делегацію для завершення переговорів з ЄС щодо підписання Угоди про Асоціацію. Уряд також має негайно звернутися до Євросоюзу та США із закликом не допустити втручання Росії у внутрішні справи України, яке сьогодні має місце на всіх рівнях.

Завершувати ці першочергові кроки має розробка та підписання Конституційного акту, яким буде окреслено план виведення країни із стану громадянської війни та переходу до мирних політичних процесів. Підписати його повинні Верховна Рада, технічний уряд та повноважне представництво Майдану.

Ці кроки можна зробити вже сьогодні.

УНП, Війна

Читайте також: