Юрій КОСТЕНКО: «Надання Керченській протоці статусу внутрішніх вод України та РФ не відповідає національним інтересам»

«Надання Керченській протоці та Азовському морю статусу внутрішніх вод України та Росії не відповідає ні українським національним інтересам, ні нормам міжнародного морського права», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. Він нагадав, що «внутрішні води є приналежністю єдиної держави, тоді як Україна та Росія - суверенні країни». Так політик прокоментував заплановане на 12 липня підписання російсько-української  угоди про розмежування Азово-Керченської акваторії.

Він піддав жорсткій критиці наміри влади в обмін на підписання угод дозволити переоснащення ЧФ РФ, оскільки «це суттєво посилить російську військову потугу в Криму». На думку політика, «вкупі з супутніми інфраструктурними проектами, -- будівництва транспортного переходу через Керченську протоку тощо, -- це призведе до загрозливої для суверенітету України ситуації». КОСТЕНКО нагадав про російсько-грузинську війну 2008 року, яку Росія блискавично виграла, завдяки передислокації російських танкових військ по тунелю у Південну Осетію». На його думку, «Україна також не зацікавлена в більш щільній економічній інтеграції українських південних територій з РФ».

Лідер УНП також висловився проти спільного використання Керч-Єнікальського каналу, бо «Україна втратить мільярдні прибутки». Політик також піддав критиці наміри підписати угоди про спільну розробку «Газпром» та «Нафтогазом» структури «Палас» на Чорному морі. За його словами, «розмежування кордону в цій ділянці навряд чи відбудеться на користь національного інтересу». До того ж, за його словами, «Україна має всі можливості для самостійного видобутку, завдяки ввезенню обладнання для глибоководного буріння». На думку КОСТЕНКА, «Росія в разі приєднання до проекту зробить все можливе, щоб саботувати видобуток вуглеводнів, оскільки зацікавлена в збереженні монопольного статусу постачання енергоресурсів в Україну».

Юрій Костенко, Новини з областей

Читайте також: