Юрій Костенко: Найбільшими проблемами є «совковий» менталітет виборця та тоталітарний – влади

«Совковий» менталітет виборця та тоталітарний менталітет влади є проблемами, які найважче вирішити в Україні», – заявив на прес-конференції у Миколаєві лідер Української народної партії, один із лідерів «Нашої України» Юрій Костенко.

За його словами, «радянську людину привчили до того, що «за всьо в отвєтє власть», – партком зобов’язаний нагодувати, напоїти, одягти народ». То, за «совковою» традицією люди голосують за кращі обіцянки, сподіваючись невдовзі побачити це у себе «на столі», – на кшталт миттєвого підвищення зарплати до 1000 євро, запровадження комунальної плати у 10% від доходів тощо.

«На українських виборах буває соромно слухати ту беліберду, яку молотять кандидати в депутати, спекулюючи на «совковому» менталітеті», – зазначив політик. Він вважає в цьому сенсі показовим, що «комуністи, які 70 років грабували СРСР і 21 рік – Україну, нині набирають на сході до 12% голосів». «Виборець навіть не цікавиться, де партія «робочих і крєстьян», яка обіцяє «вєрнуть страну народу», бере десятки мільйонів доларів на потужну рекламу», – наголошує Костенко. На його думку, «поки пануватимуть «совкові» очікування, виборець завжди буде невдоволений владою, яку на початках завзято підтримуватиме, – чи то буде Ющенко, чи Янукович». Лідер УНП нагадав, що «функція влади в демократичних країнах одна – створити умови, щоб людина могла організувати собі і робоче місце, і високий рівень життя».

Другим «рудиментом» радянської системи політик вважає «тоталітарну організацію влади, яка передбачає наділення однієї особи повноваженнями приймати всі рішення в державі, – на кшталт Генсека ЦК КПРС або царя-батюшки». За його словами, «Президент сьогодні – ледь не Бог, керує більшістю в парламенті, уряді, уже до судів добирається». «Демократія, де всі три гілки влади – законодавча, виконавча та судова не залежать одна від одної, – не передбачає, щоб одна людини всім управляла», – нагадав Костенко.

На його думку, через те, що «після проголошення незалежності на всіх шаблях влади залишились комуністи, Україна пішла шляхом консервації командно-адміністративної системи». За його словами, «шанс на швидку еволюцію країни було втрачено 1991 року, коли Народний Рух за перебудову міг домогтися проведення дострокових парламентських виборів разом з президентськими, щоб отримати більшість у Верховній Раді, створити правий національно-демократичний уряд та провести ринкові реформи за прикладом країн Балтії». «Цього не було зроблено, – тодішні керівники Руху не змогли піднятися до розуміння, що будувати незалежну демократичну країну з комуністами-ортодоксами неможливо», – зазначив лідер УНП.

Юрій Костенко, Новини з областей

Читайте також: