Волинська УНП: Озеро Світязь може зникнути

Перлина Волинського краю – озеро Світязь, може зникнути. Така небезпека існує через розробку в сусідній Білорусії Хотиславського кар’єру, що знаходиться за 30 км. від озера, повідомляють у Волинській УНП.

“Обурливим є те, що сусіди почали роботи не повідомивши українську сторону, а це суперечить прийнятій в ООН в 1991 році «Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті»”, - зазначають партійці, додавши, що”білоруси пояснюють це тим, що робота ведеться в прикордонній зоні, а тому і проводиться під завісою секретності”.

За словами партійців, небезпека загрожує не тільки Світязю і Щацьким озерам, а і озеру Турське, що є основою осушувальної системи цілого району, та унікальне озеро Святе. “Ці озера переважно карстового походження та живляться підземними водами, тому розробка кар’єру може порушити водоносний горизонт. Тому наслідком може стати обміління цих озер та перетворення їх в болота”, - зазначають в УНП.

Білоруська сторона запевняє, що вірогідність даного розвитку подій є край низькою, максимум підсохнуть деякі заболочені ділянки, та зникнуть деякі види рослин і тварин. Проте, як говорять білоруські спеціалісти, місцеве населення має бути щасливе, бо буде багато грибів. Все б нічого, але дані наших північних сусідів ґрунтуються на дослідженнях 1993 року!

Проте і з української сторони не все так чисто. Директор ТзОВ «Трайпл» Олександр Вєснов розповів, що вони "уже рік намагаються «достукатися» до міністерства. "Але ж у вас 12 заступників міністра! І питання про проведення спільних досліджень вирішити практично неможливо!", - сказав він. "4 серпня 2009 року ми направили офіційно по дипломатичному каналу звіт про оцінку навколишнього середовища, — додав начальник спецінспекції державної екологічної експертизи проектів Білоруського Мінприроди Олександр Андрєєв. — До сьогодні ми ніякої інформації не отримали від української сторони. Хоча просили надіслати нам якість зауваження — нічого не було представлено".

“Тобто виходить, що українська сторона свідомо ігнорує небезпеку своїй екології. В даній місцевості практично відсутня промисловість, а єдиним серйозним джерелом доходу для населення є туризм, що швидко розвивається завдяки унікальним озерам. Тому така природна катастрофа залишить близько 20 тис. людей за межею бідності”, - підсумовують у Волинській УНП.

 

УНП

Читайте також: