ВОЛИНЬ. Обласна програма лісових доріг сприяє знищенню лісу – УНП

«Благими намірами створення лісових доріг вистелений шлях до пекла», – так у Волинській обласній організації Української народної партії прокоментували ініціативу місцевої облдержадміністрації запровадити на теренах області програму лісових доріг.

Завдяки цій програмі на Волині хочуть зв’язати між собою віддалені населені пункти, полегшити ведення лісового господарства, покращити рівень комунікацій тощо. За приклад волинські чиновники взяли європейські країни, де на 1000 га лісового масиву припадає 50-60 км доріг.

«Проте, як і у всіх останніх проектів влади, в цієї палки є два кінці», – кажуть в обласній УНП, нагадуючи, що місцеві чиновники й лісники часом просто фізично не можуть завадити незаконній стихійній вирубці лісів, а нерідко влада сама сприяє знищенню дерев.

«Саме завдяки лісовим дорогам лісники і правоохоронні органи мали б боротись із вирубками, проте постає логічне питання: якщо в лісові нетрі без дороги спеціальні служби на могли добратися, то як туди потраплять ті, хто має на меті вкрасти трохи лісу? Чи не розчищається шлях для майбутніх вирубок?» – запитують в УНП.

Сайт облдержадміністрації повідомляє, що на Волині за 2011 рік було прокладено близько 70 км лісових доріг. На це витратили близько 17 млн. гривень, з яких 12 млн. – з місцевих бюджетів. У середньому ширина дороги з гравієвим покриттям – близько 3,5 м. Крім того, для забезпечення будівництва було відкрито 24 піщані кар’єри. В УНП підрахували, що не беручи до уваги місця під обочину та інші фактори, під дорогу необхідно було вирубати 24,5 га лісу, тобто близько 500 тис. куб. м деревини. Середня ціна одного кубометра – близько 700 грн. Неважко оцінити загальну вартість вирубаного лісу. За даними сайту облдержадміністрації, значна його частина була продана місцевому населенню.

«Подібні заяви викликають тільки сміх, – кажуть у волинській УНП. – І питань до проекту можна задавати багато. Цього року влада планує прокласти на Волині ще 100 км лісових сполучень. Головне, щоб за цей час лісові дороги не стали степовими», – застерігають представники УНП.

УНП

Читайте також: