В УНП пропонують основним зробити "електронний варіант" документів про приватизацію

«Створити нарешті електронний варіант усіх документів про приватизацію і зробити його основним, залишивши паперовому варіанту дублюючу функцію», - пропонує експерт з економічних питань, член Центрального Проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК.

Так він прокоментував заяву голови Державної архівної служби про загрозу знищення документації про приватизацію в Україні. Більш того, він вважає доцільним «створити єдиний реєстр нерухомості, де міститиметься уся документація, пов’язана з економічною діяльністю, оскільки сучасні технології дозволяють забезпечити надійний ступінь захисту».

«Якщо єдиний реєстр буде створений, це убезпечить від загрози "знищення прав власності" через незадовільні умови зберігання, а також вивільнить значні кошти, які сьогодні йдуть на обслуговування паперового архіву», - стверджує КУШНІРУК. Зокрема, він посилається на досвід Європи, де за помірну платню кожен може отримати витяг з реєстру прав власності і такий витяг матиме силу офіційного документу. Крім того, будь-які документи права власності легко відновити у випадку пожежі чи інших непередбачуваних випадків.

Гальмування процесу запровадження електронного документообігу, представник УНП, пов’язує зі «зручностями для корупціонерів». «Коли кожен зможе без допомоги чиновника отримати той чи інший документ, зникне потреба давати хабара, а підробити такий документ буде практично неможливо. Тож у державній системі, де все побудовано на відкатах, хабарах, а корупцією просякнути усі ешелони влади від районного до центрального рівня, бояться саме цього», - підсумував Борис КУШНІРУК.

УНП, Новини з областей

Читайте також: