УНП закликає врятувати одеську Просвіту

«Не допустити виселення Одеського обласного об’єднання Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка з орендованого приміщення по вул. Пушкінській, 19», - вимагає від Президента України Українська народна партія. Про це повідомив голова Одеської обласної організації УНП Андрій КАРПЕНКО. Для цього, на переконання УНП, необхідно «нарешті дослухатись до вимог діючого законодавства і виділити з бюджету кошти на її діяльність, а також встановити товариству символічну оренду плату».

КАРПЕНКО розповів: «Виселення одеських просвітян відбувається через грубе порушення закону України про культуру. Адже, всупереч тому, що законом передбачається фінансування культурних товариств з державного та місцевого бюджетів, одеська Просвіта не отримує жодної бюджетної копійки». Натомість, за словами представника УНП, «інші національні товариства Одеси та Одещини, особливо російські, користуються бюджетним фінансуванням у повній мірі». Окрім того, «місцева влада встановила «Просвіті» орендну плату за приміщення, як для виробничо-комерційної структури, що не є дійсністю», - наголосив КАРПЕНКО.

З огляду на все це, він назвав рішення одеського господарського та київського районного апеляційного судів про примусове виселення Просвіти «незаконним» і закликав Вищу Раду Юстиції «оцінити дії цих судів».

«Останній раз просвітян викидали з приміщень за часів окупаційної польської влади в Галичині, угорської – на Закарпатті, румунської – на Буковині та російської – на Наддніпрянській Україні», - підсумував політик.

Довідково. Чернігівську обласну«Просвіту» також виселяють зі свого приміщення по вулиці Воровського, 10. Обласна УНП разом з іншими учасниками мітингу на честь 14 жовтня підтримала звернення до керівництва області з вимогою зупинити це беззаконня.

УНП, Одеська область

Читайте також: