УНП закликає владу зупинити «електричну блокаду» Молдови

«Зупинити електричну блокаду Молдови», - закликає керівництво держави Українська народна партія. З цією заявою виступив перший заступник голови УНП Іван ЗАЄЦЬ. Він стверджує, що «те, що Україна припинила постачання електроенергії в Республіку Молдова, загрожує серйозною геополітичною поразкою, навіть за умови тимчасової економічної вигоди».

ЗАЄЦЬ нагадав, що «паралельно з Україною, постачання електроенергії в Молдову зупинила Молдовська ГРЕС, що розташована на території Придністров’я та контролюється російською компанією «РАО ЄЕС». Тож, за його словами, «у такий спосіб керівництво Молдови насильно заганяють в ситуацію, коли воно змушене випрошувати в Росії електроенергію та здавати національні інтереси держави. А Україну використовують як один із елементів московського проекту економічного тиску на діючу молдовську владу».

«Прикро, що в цій ситуації Україна, яка на власному прикладі знає, що таке енергетичний шантаж Росії, допомагає Кремлю поставити на коліна Молдову. Особливо неприйнятно, що українські, навіть декларативно опозиційні, політики закликають подати на Молдову в міжнародний суд або заблокувати всю співпрацю з нею у разі, коли Кишинів продовжить використовувати українську електрику», - вважає політик.

Представник УНП застерігає, що «теперішня політика українського керівництва може призвести до втрати Україною свого основного союзника на пострадянському просторі, бо Молдова знову перетвориться в сателіта Росії з комуністами при владі». Тобто «Україна може втратити шанс стати справжнім регіональним лідером, до чого зобов’язує наше географічне розташування, людський та ресурсний потенціал», - підсумував Іван ЗАЄЦЬ.

УНП

Читайте також: