УНП закликає протидіяти будь-яким спробам згортання демократії в країні

"Згортанням демократії" назвала  Українська народна  партія арешт Юлії ТИМОШЕНКО. Наслідком  цього стане непоправна шкода іміджу України. "Цим кроком нашу країну штовхають у міжнародну ізоляцію, що матиме такі самі наслідки, як і політика Олександра Лукашенка у сусідній Білорусі", - йдеться у відповідній Заяві партії.

УНП вважає, що "нагальної потреби в обмеженні волі не було" і що відповідні кроки були здійснені "під тиском нинішньої влади". "Сам суд більше нагадує політичні переслідування, оскільки чинна влада судить своїх попередників. Разом з тим, ані при попередній владі, ані при теперішній не відбулося істотних покращень у плані боротьби з корупцією, зловживанням владним положенням", - йдеться в Заяві.

Водночас  УНП переконана, що цей суд вкотре довів, що "Україні необхідна термінова реформа кримінально-процесуального законодавства у напрямку обмеження арешту, як засобу попереднього слідства". "Нинішня практика вибіркового арешту без наявних для цього реальних підстав є рудиментом радянської системи "криво суддя", яку використовували у більшості випадків для усунення неугодних. У теперішніх умовах незрілості владних політичних еліт цей засіб так само часто використовується з метою політичного тиску", - заявляє УНП.

Українська  народна партія звертається до громадськості із закликом протидіяти будь-яким спробам згортання демократії в країні. "Особливо актуально це напередодні 20-ї річниці Незалежності. Вона далася нам великою ціною боротьби проти радянської репресивної машини і сьогодні ми повинні бути єдині у захисті здобутків демократії останніх років, якщо не хочемо повернутися до авторитарного минулого", - наголошує УНП.

УНП

Читайте також: