УНП вимагає зупинити знищення Гостинного двору

«Негайно втрутитись і зупинити рейдерське захоплення Гостинного двору у Києві», - вимагає від Президента України Українська народна партія. Перший заступник голови УНП, народний депутат України Іван ЗАЄЦЬ наголошує: «Попри те, що Кабінет Міністрів тихенько ухвалив рішення виключити Гостинний двір зі спису пам’яток архітектури, цей комплекс перебуває у межах заповідника «Стародавній Київ», де дозволена виключно реставрація об’єктів для збереження їх вигляду, і в жодному разі не реконструкція, що передбачає повну заміну зовнішнього вигляду».

Політик також підкреслив, що «нищення Гостинного двору – це ще й  нищення культурних осередків: театру на Подолі, Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного з унікальними роботами А. В. Добровольського, П. Ф. Альошина, А.М. Мілецького, що можуть бути викинуті на вулицю: адже через початок будівельних робіт, договір оренди з бібліотекою не продовжено».

Іван ЗАЄЦЬ зауважив, що попри рішення вищих органів, насправді дозвільні документи підрядної компанії не мають сили, оскільки всупереч закону рішення Київради не було оприлюдненим у комунальних ЗМІ.

З огляду на все це Українська народна партія вимагає зупинити будь-які роботи з «реконструкції» будівлі столичного Гостинного двору та повернути його до списку пам’яток архітектури. Тільки це дасть змогу зберегти на Контрактовій площі історичний дух старого Києва, не допустити перетворення її на площу бетонно-скляних куполів, тобто повторити долю Майдану Незалежності, Андріївського Узвозу та інших старовинних вулиць та площ столиці.

УНП

Читайте також: