УНП вимагає зберегти севастопольську школу-інтернат з українською мовою навчання

«Зберегти єдину школу-інтернат в Севастополі, де навчання здійснюється виключно українською мовою», - вимагає від міськради Кримська організація Української народної партії. УНП також закликає центральні органи влади, включно з гарантом Конституції – Президентом, «взяти ситуацію під свій контроль та не дозволити повністю вичавити державну мову з середньої освіти міста».

«Відповідно до перепису населення 2001 року, в Севастополі проживає 84,4 тисячі українців, що складає 22,4 % від усього населення міста», - нагадав голова Кримської УНП Олег ФОМУШКІН. Однак, за його словами, «право українців на навчання рідною мовою забезпечене лише на 3%, а у разі закриття школи-інтернату в Севастополі не буде жодної школи  з українською мовою навчання». Тобто «буде порушене конституційне право державотворчого українського народу на навчання дітей рідною мовою», - заявив він.

Окрім того, ФОМУШКІН розповів, що «конкурс на навчання в українській школі-інтернаті завжди був найбільший у місті, адже це, в доброму сенсі, елітна школа, де забезпечується належний рівень освіти, чотирьохразове харчування учнів та можливість залишитися в школі на ніч, що вкрай важливо, наприклад для офіцерів ВМС України».

З огляду на це, представник УНП наполягає на тому, щоб «замість русифікації шкільної освіти, влада збільшила кількість шкіл та класів з українською мовою навчання».

 

УНП, Севастополь

Читайте також: