УНП вимагає заборонити держустановам купувати речі без тендерів

Українська народна партія вимагає змінити українське законодавство щодо державних закупівель відповідно до вимог Світового банку та Єврокомісії. З цією заявою виступив народний депутат, заступник голови УНП Ярослав ДЖОДЖИК.

За його словами, смітники по 5 тисяч, «золоті» телефони, статуетки та лавочки – наслідок «кілометрових дірок» в тендерному законодавстві. Так політик прокоментував повідомлення, що Львівська залізниця придбала 200 смітників ціною понад 5 тисяч гривень кожен.

«Влітку парламент ухвалив урядовий законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель", що дозволив керівнику будь-якого державного відомства чи підприємства самостійно (без погодження Мінекономіки та без жодного конкурсу) вирішувати хто і на яких умовах буде виконувати державне замовлення.

ДЖОДЖИК також наголосив, що «завдяки «урядовим новаціям», фактично зведена до мінімуму стаття 10 «Про оприлюднення інформації про закупівлі». «Це сьогодні дозволяє керівникам приховувати від суспільства інформацію про те, як, коли і на яких умовах відбувався тендер. Тож суспільство дізнається такі «золоті» речі лише після опублікування подібної інформації.

«Львівська залізниця ще раз довела, що діюче тендерне законодавство породжує хабарництво та зловживання у сфері державних закупівель не менше від відомих корупційних схем часів Тендерної палати, яке не може зупинити навіть запроваджений на загальнодержавному рівні режим жорстокої економії», – підсумував Ярослав ДЖОДЖИК.

УНП, Новини з областей

Читайте також: