УНП вимагає відкрити кримінальну справу за фактом появи сепаратистських листівок в Чернівцях

«Розслідувати факти появи в Чернівцях сепаратистських листівок «Тут Румунія», - вимагає Українська народна партія. Голова Чернівецької обласної УНП Іван АНТОНЮК повідомив, що наразі підготовлені відповідні звернення до обласної прокуратури та обласного управління Служби Безпеки України.

АНТОНЮК переконаний: «Вчинок зловмисників підпадає під дію статті 110 Кримінального кодексу «Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України», відповідно до якої публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території або державного кордону України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, караються обмеженням волі на строк до трьох років».
 
Він також звертає увагу на той факт, що схожі листівки масово з’являються і в сусідній Молдові, а отже підозрює, що до їх появи можуть бути причетні міжнародні злочинні організації та навіть іноземні спецслужби. «У такому випадку - це пряма загроза державній безпеці», - наголосив представник УНП.
 
«Активізація діяльності румунських провокаторів-сепаратистів на Буковині є наслідком посилення великодержавного шовінізму в самій Румунії, де Президент Троян БЕСЕСКУ не соромиться публічно заявляти, що його головна мета – це відновлення великої Румунії. Тому, поява в Чернівцях сепаратистських листівок – лише частина комплексного плану, що має на меті посилити відцентрові тенденції та спровокувати міжнаціональні конфлікти, яких ніколи на Буковині не було», - підкреслив політик.

«Служба Безпеки України зобов’язана забезпечити мир та громадський спокій мешканців Буковини усіх національностей та захистити українські Чернівці від проекту «Велика Румунія», - підсумував Іван АНТОНЮК.

 

УНП, Чернівецька область

Читайте також: