УНП пропонує обмежити державні закупівлі в офшорах

Надавати преференції вітчизняним підприємствам при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти вимагають народні депутати від Української народної партії Юрій КОСТЕНКО, Іван ЗАЄЦЬ, Ярослав ДЖОДЖИК. Відповідний механізми вони запропонували у в законопроекті «Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (щодо економічної підтримки вітчизняних підприємств) (№9623).

«У разі прийняття законопроекту, більшість коштів державного та місцевих бюджетів, підприємств з державною часткою власності будуть використовуватися для закупівлі товарів робіт і послуг на внутрішньому ринку», – розказали представники УНП. Вони переконані, що це «стимулюватиме розвиток внутрішнього виробництва, створюватиме додаткові робочі місця, дозволить збільшення надходжень до бюджету за рахунок оподаткування продажу товарів, робіт і послуг на загальних підставах».

В УНП наголошують, що «державному бюджету постійно бракує коштів для виконання програм розвитку і забезпечення соціальних виплат», а використання недоліків законодавства про держзакупівлі веде до регулярних втрат бюджету і ухилення від податків у великих розмірах. «Щороку українська економіка втрачає близько 6 млрд. доларів США, які виводяться в "офшорні зони"», – підрахували в УНП.

«З окремими країнами, які належать до офшорів такими, як Кіпр, діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування. Таким чином продаж товарів робіт і послуг наданих офшорними компаніями за кошти державного і місцевого бюджетів, підприємств з державною формою власності фактично не оподатковуються», – пояснили в УНП.

Народні депутати також зауважили, що «останнім часом особливого поширення набула схема, коли в офшори виводяться кошти через закупівлю державою, чи підприємствами з державною часткою власності товари і послуги у компаній, що мають офшорний статус».

«Лише протягом останнього часу було укладено угоди між ПАТ «Дніпроенерго» (з державною часткою власності 50 % + 1 акція) з «DTEK trading limited»  загальною вартістю 2,2 млн доларів США; між ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» та кіпрською компанією «Кларентко Інвестментс Лімітед» на послуги з підбору персоналу вартістю 125 тис. дол. США», – підсумували представники УНП.

УНП

Читайте також: