УНП: Прив’язка житлово-комунальних тарифів до доходів призведе до обкрадання людей

Прив’язка тарифів на послуги ЖКГ до доходів мешканців призведе до чергового обкрадання людей. Таку думку висловив економіст, член Центрального Проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК, коментуючи пропозицію Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства встановити диференційовані тарифи на житлово-комунальні послуги залежно від розміру доходів.

«Уряд пропонує створити чергову мутну схему, яка працюватиме на тіньову кишеню чиновника», - упевнений він.

Економіст зазначив, що в Україні найбільше коштів крадуть на субсидіях і пільгах. «Компанії-монополісти завищують показники споживання населенням газу і тепла. За оцінками експертів, українське ЖКГ споживає близько 12-13 млрд. кубометрів газу на рік, але озвучується цифра у 18-20 млрд. кубометрів споживання «газу для населення». Цей газ продається за дешевшим тарифом, ніж для підприємств, різниця використовується з комерційною метою, а енергетичні монополісти все відшкодовують за рахунок субсидій з державного бюджету», - говорить представник УНП.

Нова пропозиція Мінрегіонбуду, на його думку, тільки посилить цю тенденцію. «Людей змусять стояти в чергах для підтвердження своїх доходів. Збільшиться кількість різних довідок і документів, а отже – і вартість «послуг чиновника». У той же час чимало багатіїв зможуть легко ухилитися від «диференційованого тарифу», бо майно, як правило, записане на пенсіонерів, дітей чи інших родичів, які мають невисокі офіційні доходи», - переконаний Борис КУШНІРУК.

УНП

Читайте також: