УНП: «КПК повинен змінити систему досудового слідства»

Українська народна партія пропонує внести зміни у новий проект Кримінально-процесуального кодексу, що дадуть змогу викорінити катування у процесі дострокового слідства. З цією пропозицією виступив народний депутат, заступник голови УНП Ярослав ДЖОДЖИК.

За його словами, новий Кримінально-процесуальний кодекс як і його діючий варіант надає правоохоронним органам необмежені повноваження під час досудового слідства, що і є головною причиною використання правоохоронцями катувань. Необхідність таких змін підтвердила й авторитетна Міжнародна правозахисна організація Amnesty International, яка закликала Верховну раду забезпечити гарантії запобігання катуванням в проекті нового Кримінально-процесуального кодексу.

«Тому, Українська народна партія закликає народних депутатів підтримати ініціативу партії та внести зміни до статей 38-41 проекту Кримінального кодексу, що визначають органи ведення досудового слідства, їх повноваження та функції. Найголовніше, до органів, що здійснюють дізнання і досудове слідство необхідно додати Міністерство юстиції, спеціалісти якого повинні контролювати процедуру допиту підозрювальних та свідків, а за органами внутрішніх справ, органами безпеки та органами, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, залишити виключно оперативну та слідчу функцію», - пропонує народний депутат.

«Для впровадження цієї принципово нової схеми досудової слідчої процедури, мають бути створені центри допиту, обладнані відеокамерами, які будуть підпорядковані Міністерству юстиції. У такому разі підозрюваний у вчинені злочину або свідок доставляється не у слідчий ізолятор міліції чи іншого правоохоронного органу, а у центр допиту, де його допит проводитиметься за присутності представників Міністерства юстиції з обов’язковим супроводом аудіо- та відеозапису» - зауважив заступник голови УНП.

«Якщо народні депутати підтримають ініціативу УНП, а також внесуть відповідні зміни до законів «Про міліцію», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про прокуратуру» в частині регулювання досудових процесуальних дій правоохоронних органів, можна буде говорити про ефективну боротьбу з катуваннями в Україні», - підсумував Ярослав ДЖОДЖИК.

УНП

Читайте також: