УНП: «Катинська справа» – перший крок до Міжнародного арбітражу над комунізмом

Рішення Європейського суду з прав людини, який визнав розстріли поляків у Катині в 1940-му військовим злочином, створює прецедент для визнання на міжнародному рівні всіх військових та гуманітарних злочинів комуністичного режиму СРСР проти українського народу. У цьому переконаний народний депутат від Української народної партії Ярослав ДЖОДЖИК.

«Українська народна партія неодноразово пропонували на офіційному державному рівні звернутися до Європейського суду з прав людини щодо визнання на міжнародному рівні Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу», – сказав політик, додавши, що «це відкриє можливість вимагати від Москви фінансової компенсації».

За його словами, «керуючись «катинським прецедентом», Страсбурзький суд нарешті може визнати злочином масові розстріли та депортацію людей з території Західної України після радянської окупації цієї території в 1939 році, масові вбивства та депортації українців та інших етносів, що проживали в зоні окупації в 1941-44 роках», – зауважив ДЖОДЖИК.

УНП

Читайте також: