УНП була і залишається ядром правоцентристських об`єднань

«Як голова УНП, я ніколи не припиняв займатися питаннями об`єднання з колегами по правій ідеологічній позиції», – так лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО відповів на питання журналістів після Форуму об`єднання патріотичних сил, - як давно йшла мова про об`єднання та хто був його ініціатором.  За його словами, «1,5 роки тому ми почали розмову про те, як в якому форматі ми йдемо, з КИРИЛЕНКОМ та НАЛИВАЙЧЕНКОМ, який очолював політраду «Нашої України». З ЮЩЕНКОМ ми говорили, що при такій політиці Україна не відбудеться як національна держава, тому треба щось змінювати».

 

В той же час, КОСТЕНКО зауважив, що «неважливо, хто ініціатор». За його словами, «важливо, що ми поки що не маємо української політики у незалежній Україні». За його словами, «жодного разу в українському парламенті не було 226 політиків, які б визначилися на користь українського - в Україні, і в цьому – трагедія». «Поки українець не зрозуміє цієї простої політичної абетки, він завжди буде вцілювати, як в народі кажуть, у штангу», - констатував лідер УНП.

«УНП ніколи не була в українській політиці поза своєю ідеологією, -- саме правою національно патріотичною ідеологією, - прокоментував ситуацію КОСТЕНКО. -  Це наша політична доля, якій ми ніколи не зраджували.  Ось чому ми сьогодні в цьому залі знову об’єднуємо українців із метою створити, нарешті, правоцентристську політичну силу, яка буде здатна боротися за більшість у ВРУ». За його словами, «ні мене, ні ЮЩЕНКА не цікавить просте проходження до парламенту». «Нас цікавить зміна державної політики на користь українця, по яку б сторону Дніпра він не жив», - зазначив лідер УНП. «Завдання створення в Україні української національної партії, яка буде боротися за більшість у ВРУ, - завдання не на один рік, не на одні вибори!», - наголосив КОСТЕНКО.

Довідково. УНП завжди була і залишається остовом правоцентристських об`єднань.

2000 року УНП створила «Українську Правицю», до якої увійшло більше десятка політичних сил, -- від тодішньої БЮТ до декількох десятків громадських організацій. Це об`єднання стало політичною основою першого реформаторського уряду ЮЩЕНКА (1999-2001 роки).

2002 року УНП ініціювала друге об`єднання, яке потім отримало назву блоку Віктора ЮЩЕНКА „Наша Україна” та стало основою коаліції «Сила народу». Носієм і ідеологом всіх цих об`єднань на правому фланзі завжди була УНП. З одного боку, УНП бере свої витоки із «Народного руху за перебудову», а з іншого -- впродовж 22 років боротьби за Україну УНП ініціювала об’єднавчі зібрання українських патріотичних сил.

УНП, Новини з областей

Читайте також: