УНП: Адмінсуд вдруге переніс розгляд позову до Януковича через скасування Дня Свободи

Судді Вищого адміністративного суду знову відклали розгляд справи за позовом голови Рівненської УНП Світлани НІКОЛІНОЇ до Президента України Віктора Януковича щодо скасування святкування Дня Свободи 22 листопада. Цього разу – на 28-ме березня, повідомила НІКОЛІНА.

«Розгляд справи, тривав не більш як півгодини. Представники ЯНУКОВИЧА вже вдруге не з’явилися до суду», – розказала представниця УНП.

Під час засідання судді звинуватили позивачку, що вона нібито «постійно змінює позовну заяву, чим навмисно відволікає суд» і затягує розгляд справи. Так вони відреагували на уточнення, що святкування Дня Свободи треба «назавжди» залишити 22 листопада. «Хоча це уточнення є суто технічним і, з юридичної точки зору, не може бути приводом переносити засідання», – наголосила НІКОЛІНА.

Тож попри наполягання НІКОЛІНОЇ, що справу треба розглянути сьогодні, суд таки переніс її розгляд. «Судді розуміють, що не можна на чорне казати біле, але й визнати дії ЯНУКОВИЧА незаконними теж не можуть. Тому чіпляються до дрібниць», – переконана Світлана НІКОЛІНА.

Поки тривало засідання, будівлю суду пікетували представники УНП.

Довідково. На початку січня голова Рівненської обласної організації Української Народної Партії Світлана НІКОЛІНА звернулася до Вищого Адміністративного Суду із вимогою визнати незаконним Указ Президента України Віктора Януковича № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят», яким Янукович скасував Указ свого попередника Віктора Ющенка від 19 листопада 2005 року № 1619 «Про День Свободи» і переніс відзначення цього дня з 22 листопада на 22 січня – День Соборності.

Перше засідання суду відбулося 15 лютого, проте тоді розгляд справи був перенесений через відсутність представників відповідача та уточнення підстав для позову.

УНП

Читайте також: