У Миргороді важко поранили екс-мера, члена Центрального Проводу УНП Василя Третецького

У неділю здійснено замах на вбивство координатора миргородського Євромайдану, голову Народної ради Миргородщини, члена Центрального Проводу УНП 58-річного Василя Третецького.

Василь Третецький вийшов із квартири, почав заводити власне авто, щоб їхати на щоденне віче, яке у Миргороді відбувається о 14-й годині. Наймовірніше, на нього чатували - камери відеоспостереження магазину зафіксували, що з припаркованої неподалік машини вискочило троє невідомих в капюшонах й почали бити Третецького бітами та кастетами. Чоловік намагався відстрілюватися із травматичного пістолета (який зареєстрований належним чином. І тоді четвертий нападник вистрелив у нього з рушниці.

Куля влучила у стегно, перебила кістку, сухожилля й кровоносні судини. Василь Третецький, за інформацією журналістів, втратив багато крові.На момент ушпиталення тиск у нього був 60/40. Вогнепальне поранення досить важке - лікарі побоюються, що може навіть стояти питання про ампутацію ноги. З Полтавської обласної лікарні приїхала бригада найкращих судинних хірургів.

Керівник прес-служби обласної міліції Юрій Сулаєв каже, що вже відомі номери іномарки, на якій приїхали нападники, у Миргороді працює оперативно-слідча група УМВС та експерти-криміналісти з Полтави. Резонансний злочин тримає на контролі й міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Біля Миргородської ЦРЛ багато автивістів-євромайданівців. Чимало готових здати донорську кров. Василь Третецький нібито встиг повідомити правоохоронцям, що знає тих осіб, які на нього напали. 

Один із соратників пана Третецього, висловив припущення, що мотивом замаху могла бути люстрація: "По-перше, Василю Пилиповичу відомі корупційні схеми колишніх місцевих можновладців, на яких відмивалися мільйони гривень. По-друге, наша Народна рада виступає за люстрацію прислужників режиму Януковича, виводить на чисту воду місцевих хабарників, тих, хто возив тітушок у Київ на Антимайдан і забороняв студентам ходити на Майдан. А також ми вважаємо, що посади не повинні ділитися по квотах між опозиційними партіями (БЮТ, "Свобода", УДАР), а лише громада (Майдан) повинна делегувати у владу кращих своїх представників".

Ще до інциденту  Василь Третецький подав заявку на пікетування сьогодні Полтавської облдержадміністрації миргородськими активістами через незгоду із кадровою політикою в області.

Досьє: Василь Третецький був міським головою Миргорода. Згодом він працював заступником голови Харківської ОДА, коли її очолював Арсен Аваков, та керівником однієї з харківських телекомпаній. Полковник у відставці. Член Центрального Проводу Української Народної Партії.

УНП

Читайте також: