У Луцьку 200 осіб вийшли на мітинг проти закону про мовну політику

Волинь піднялась проти мовного закону, що може розколоти Україну: вчора по всій області пройшли мітинги, одним з головних ініціаторів виступила Волинська обласна організація Української народної партії. Головною вимогою людей було зняття з голосування нового мовного закону «Про засади державної мовної політики» Ківалова - Колісніченка, що пройшов в першому читанні в Верховній Раді.

 

Ініціативу УНП підтримали представники інших демократично налаштованих політичних сил. Загалом на акції в Луцьку зібралось близько 200 осіб. Всіх присутніх турбувала ситуація, що склалась навколо мовного законопроекту, зокрема загроза сепаратизму, конфлікти, що можуть виникнути на мовному грунті, а також сама загроза зникнення української мови, що на фоні неоформлених кордонів і недороблених до кінця держсимволів є чи не єдиним державотворчим елементом.

Засади мовної політики старий сценарій підняття політичної температури перед виборами - вигідний і владі, і опозиції, але настільки гостро питання постало перший раз за історію України.

"Ми дуже стурбовані діями Верховної Ради, - прокоментував дії протестувальників голова Волинської УНП Ігор Верчук. - Ми не можемо залишатись осторонь в той час, як влада свідомо розколює наше суспільство, стараючись таким чином відволікти народ від економічних, соціальних та політичних проблем в нашій країні. Саме це і об'єднало сьогодні тих людей, що присутні сьогодні на мітингу, не зважаючи на приналежність тій чи іншій політичній силі".

Новини з областей

Читайте також: