У Криму створено громадський комітет із вшанування пам’яті жертв голодомору - геноциду в Україні 1932-1933 років

2 листопада в Сімферополі утворено Кримський громадський комітет з підготовки та проведення заходів  із вшануванням пам’яті жертв голодомору-геноциду в Україні 1932-1933 років. Ініціаторами його створення виступили громадські організації «Українська громада Криму», «Український дім», Кримська філія  Наукового товариства імені Т.Г.Шевченка, Кримська організація Всеукраїнського об’єднання ветеранів, «Південний щит», «Кримська правиця», «Демократичний альянс», газети «Кримська світлиця» та «Кримське слово». Активну участь у роботі комітету взяли представники Кримської організації Української народної партії.

Члени Комітету затвердили план підготовки заходу, що розпочнеться о 10-й годині 26 листопада в Сімферополі біля Кафедрального собору святих Рівноапостольних князів Володимира і Ольги Української православної церкви Київського патріархату.

Учасники зборів звернулися до кримчан із закликом «до 79-х роковин голодомору, організованого в Україні більшовиками, вшанувати пам'ять українців, які загинули та не народилися внаслідок цього жахливого комуністичного злочину».

«На теренах Криму при комуністичному режимі неодноразово відбувалися жахливі події, зокрема, голодомори 1921-1923 і 1932-33 рр., кампанія з розкуркулення, депортація етнічних груп та народів Криму 1941-1944 рр., - зазначив голова Кримської організації УНП Олег ФОМУШКІН. - Доказом справжнього геноциду українського народу  у  1932-1933 роках є свідчення кримчан про те, як під час цієї сталінської україноненависницької акції мешканцям Криму не дозволяли допомагати своїм родичам за межами півострова, а також не пускали помираючих українців на територію Криму - був виставлений спецкордон».

Лідер Кримської УНП також вважає, що в Україні має бути заборонена діяльність комуністичної партії, адже в результаті злочинної політики комуністів загинули мільйони людей.

Крим

Читайте також: