Тернополяни вважають, що за президентства Ющенка було краще ніж тепер

42,0 % тернополян вважають, що політична, соціальна та економічна ситуація за часів президентства Ющенка була кращою ніж тепер. Такі результати соціологічних опитувань у місті Тернополі оприлюднив Центр з інформаційних проблем територій Національної Академії Наук України.

Зокрема, відповідаючи на запитання: "Як Ви оцінюєте політичну й соціально-економічну ситуацію в країні за час президентства Віктора Ющенка порівняно з теперішньою ситуацією?"- 4,9 % респондентів відповіло: "тоді було значно краще", 37,1 % - тоді було дещо краще, 46,8 % - зазначили, що було приблизно однаково, 7,1 % вважають, що було дещо гірше, 1,4 % - значно гірше.

Серед найбільш значущих позитивів часів Ющенка тернополяни назвали: піднесення національної самосвідомості українського народу (25,9 %), високий міжнародний авторитет України (11,2 %), формування та реалізація національно-патріотичної стратегії розвитку України (10,2 %). Також серед позитивних моментів керівництва Ющенка було названо: зміцнення духовності та моралі; послідовне дотримання демократичних принципів правління; збереження й зміцнення єдності України; соціально-економічну політику створення сильного українського середнього класу.

Заступник директора Центру Роман Соломонюк коментуючи результати опитування зазначив, що подібна позитивна оцінка діяльності попереднього президента швидше за все пов’язана із погіршенням соціально-економічних показників на фоні непродуманої гуманітарної політики влади. "З одного боку люди зауважують погіршення економічної ситуації, наприклад, зростання цін та тарифів ЖКГ, погіршення міжнародного іміджу України. З іншого боку, провладна більшість зачепила занадто болюче питання мови. Помітні перегини у питаннях обмеження свободи слова. На цьому фоні очевидно, відбувається критичне переосмислення діяльності Ющенка, на його користь", - сказав він.

Опитування проводилося 2-3 серпня. Допустима похибка 3% при 90%-му рiвнi довiр'я за Стьюдентом. Еквівалентна вибірка становить 930 респондентів.

Новинний портал Погляд

Новини з областей, Тернопільська область

Читайте також: