ТЕРНОПІЛЛЯ. УНП відмовляється викладати історію за новими антиукраїнськими підручниками

З подачі депутатів  Тернопільської облради  від УНП у школах Тернопілля можуть викладати  курс історії України зразка 2009 р, оскільки цьогорічний «фальсифікує історію України, інтерпретує її в неукраїнському дусі, замовчує і переписує історію визвольних змагань, паплюжить справжніх героїв нашого народу». Проект відповідного звернення депутатів до прем’єр-міністра зареєстрований для розгляду на 40 сесії облради.

Профільну депутатську комісію, яку очолює депутат від УНП Віталій ШАФРАНСЬКИЙ, турбує, що в 2010-11 навчальному році Міністерство освіти внесло зміни у шкільні навчальні програми з історії України для 5 і 11 класів. Зокрема, «у програмі для 5 класу вилучено питання "Українські січові стрільці", "Мистецька творчість українських січових стрільців", "Український визвольний рух в роки війни (ОУН та УПА), "Придушення визвольного руху". «Інші радикальні зміни, зокрема, в питаннях "Княжа Русь-Україна", "Козацька Україна", внесені без погодження з науковцями і також є антиукраїнськими», - наголошує представник УНП.

Тому, у проекті звернення міститься  вимога до глави уряду «у 2011-12 навчальному році відновити викладання шкільного курсу історії України без цьогорічних змін». В разі ігнорування Тернопільська обласна рада залишає за собою право прийняти рішення щодо викладання курсу історії України в межах Тернопільської області за програмою, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 5 червня 2009  року №491.

УНП, Тернопільська область

Читайте також: