Рівненська влада готує проросійський шабаш замість свята української Першокниги

Ряд громадських організацій Рівненської області звернулися з проханням до Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА не допустити освячення заходів з нагоди 450-річчя Пересопницького Євангелія священиками УПЦ Московського патріархату, а натомість запросити на урочистості патріарха Всієї Руси-України Філарета як предстоятеля церкви, що продовжує традиції українського православ’я часів середньовічної Пересопниці.

Звернення підписали керівники обласної організації товариства «Просвіта», облорганізації Національної спілки письменників України, обласного Братства вояків УПА імені Клима Савура, рівненської громади Конгресу української інтелігенції, облорганізацій «Союзу українок», Товариства політв’язнів і репресованих та інших.

12 серпня під час прес-конференції голови Рівненської облдержадміністрації Василя Берташа та його заступника Олексія Губанова з вуст останнього прозвучала теза про те, що Пересопницьке Євангеліє – це не вічна пам’ятка української духовності, мови, книжно-рукописного мистецтва, яка поставила українську мову врівень з такими мовами як латина, грецька та церковнослов’янська (староболгарська), а всього лишень історико-архітектурний артефакт.

А тому, на думку керівництва облдержадміністрації, така подія не потребує церковного освячення. І це при тому, що на Пересопницькому євангелію присягали усі президенти незалежної України.

Проте, як повідомило джерело з Рівненської єпархії Московської патріархії, їхні священики таки мають політичний намір 29 серпня у селі Пересопниця освятити українську святиню.

Життя партії, Рівненська область

Читайте також: