РІВНЕНСЬКА райрад просить Януковича та Литвина захистити українську мову

«Ми, депутати Рівненської районної ради, вважаємо, що проект Закону України «Про засади державної мовної політики» поданий народними депутатами Ківаловим С.В., Колесніченком В.В., є сепаратистським і закріплює штучний поділ України на російськомовну та україномовну частини», - такими словами розпочинається офіційне звернення депутатів Рівненської районної ради до Президента В.Януковича та голови Верховної Ради В.Литвина, прийняте сьогодні під час сесії райради.

За дане звернення, ініційоване фракцією УНП, проголосували усі депутати, включаючи представників Партії регіонів.

– У зверненні ми наголосили, що законопроект про мовну політику від депутатів більшості свідомою провокацією спрямованою на розкол українського суспільства, адже в сучасній українській державі немає жодних проблем з розвитком і викладанням мов національних меншин.

Про це свідчить велика кількість друкованих видань, теле- та радіо- каналів, котрі працюють мовами меншин. В окремих випадках частка передач іноземними мовами, зокрема російською досягає більше 50 %. Жодного разу мова не ставала перешкодою у спілкуванні між Заходом і Сходом України, - коментує депутат від фракції УНП Віталій Корейко.

«Рівненська районна рада вважає "проблему захисту регіональних мов" надуманою. Окремі політичні сили бажають відвернути увагу людей від нагальних економічних та соціальних проблем та підняти свій рейтинг створюючи галас навколо неіснуючої проблеми.

Рівненська районна рада закликає чинну владу в майбутньому утриматися від подібних провокацій, яка вчинена 24 травня у стінах Верховної Ради. В іншому випадку влада ризикує викликати акції громадянської непокори та розкол суспільства», - наголосили депутати.

«Зважаючи на те, що українська мова має непорушний статус єдиної державної у відповідності з Конституцією, і цей статус не підлягає будь-якому перегляду, звертаємось до Вас з проханням унеможливити будь-які утиски державної української мови та не допустити прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» №9073 від 26.08.2011 р», – резюмується у зверненні.

Новини з областей, Рівненська область

Читайте також: