РІВНЕ. УНП вимагає не допустити повернення в назву вулиці імені співробітника НКВД

Із закликом не допустити винесення на розгляд сесії Рівненської міської ради питання про перейменування вулиці Гарної на вулицю Д.М.Медведєва звернулися до міського голови Володимира ХОМКА Рівненська обласна та міська організації Української народної партії.

У відповідній заяві Рівненської  обласної організації УНП наголошується, що «на 20-му році Незалежності України є неприпустимим повернення в назву вулиці імені кадрового співробітника НКВД, відомством якого впродовж червня-липня 1941 року на західноукраїнських землях «за контрреволюционные преступления» було розстріляло понад 21 000 українців, а понад 500 000 було депортовано до Сибіру та на Колиму».

Занепокоєні та обурені можливою зміною назви своєї вулиці з історичної на назву періоду СРСР, мешканці Гарної провели 21 вересня збори та надіслали міському голові колективну заяву.

«УНП поділяє обурення рівнян та просить міського голову не допустити винесення ініціативи про перейменування на розгляд сесії Рівненської міської ради і зберегти історичну назву вулиці», - зазначила голова обласної партійної організації Світлана НІКОЛІНА.

Довідково. До початку Другої світової війти назва вулиці Гарної звучала як «Piękna» («Пєнькна», що в перекладі з польської мови означає «гарна, красива»).

21 квітня 2011 року за ініціативи  Комуністичної партії Верховна  Рада України ухвалила Постанову  №3301-VI «Про відзначення 70-річчя  партизанського руху в Україні», у якій зокрема, йдеться про «повернення в м. Рівному назв вулиць імені Героя Радянського Союзу М.І. Кузнецова та Героя Радянського Союзу Д.М. Медведєва як знак пошани зазначеним особам за розвиток партизанського руху   під   час    Великої    Вітчизняної    війни 1941-1945 років».

Нещодавно рівненські ЗМІ повідомили, що депутати Рівненської міської ради розглядають можливість повернення вулицям радянських назв.

 

УНП, Рівненська область

Читайте також: