Повернути Гостинному двору статус пам’ятника архітектури вимагають від АЗАРОВА нардепи від УНП

Розглянути питання повернення будівлі Гостинного двору у м.Києві до списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави, вимагають від Прем’єр-міністра України народні депутати від Української народної партії Ярослав ДЖОДЖИК та Іван ЗАЄЦЬ. Про це йдеться у відповідному депутатському запиті.

"Постанова Кабміну №1380 від 15 серпня 2011 року про виключення Гостинного двору з реєстру пам'ятників архітектури України, суперечить пам’яткоохорнному законодавству держави та не відповідає інтересам громади міста Києва", - сказано в запиті.

Народні депутати зазначають, що "з ХII століття до середини ХIX століття Контрактова площа була головною площею Києва, і тому забудовувалася знаковими адміністративними, культурними і торговими спорудами". "Саме такою є будівля Гостинного двору, яка знаходиться в центрі заповідника "Стародавній Київ" та є містобудівною домінантою старовинної площі міста", - йдеться у запиті.

Нардепи від УНП наголошують, що "Гостинний двір сьогодні є закінченим архітектурним твором, пам'ятником архітектури та містобудування" і саме тому повинен охоронятися державою.

УНП, Новини з областей

Читайте також: