"Поки до етнічних чисток не дійшло, напевно це попереду" - Олег Фомушкін

Голова Кримської організації Української Народної Партії, член Центрального Проводу УНП Олег Фомушкін про останні новини з Криму.

- Пане Олеже, на вас ще до цих трагічних подій чинився тиск, коли відбувався Євромайдан у Криму. Як зараз вам живеться?

Ми, активісти, зараз стали вкрай обережними, наприклад, не з'являємося у таких містах, як вокзал (де викрали активіста Євромайдану Щекуна). Ми поводимося обережено так би мовити. Але безлад не припиняється - обшуки, атаки на журналістів. Буквально учора так звана "самооборона" зловила румунського журналіста, сказали, що якщо ще раз їм попадеться - не відпустять. Але поки до етнічних чисток не дійшло, напевно це попереду ще.

- Що робити патріотичним кримчанам, які не хочуть отримувати російські паспорти?

Поки йде юридичне оформлення статусу Криму. Всі документи, що стосуються нерухомості, власності заморожені. Але нібито оголосили, що хто відмовляється від російського громадянства офіційно, то вже його позбавляють його власності. Бо це власність вже не буде українською. Якщо ти відмовляєшся від російського громадянства, то ти не маєш права на нерухомість. Вони зараз намагаються земельний реєстр витягнути з реєстру України і перенаправити його на земельний реєстр Росії. Якщо так буде людей заженуть просто у глухий кут: або ставай росіянином, або відмовляйся від власності. Це жахливо.

- Нова українська влада у Києві робить якійсь спроби аби достукатися до кримчан?

 Та політика, яка чіниться нашою владою - ненормальна. Вони ніби заграють із російськомовним населенням Криму, Сходу, а насправді, виходить так, що вони нехтують інтереси України, української нації. Вони намагаються русифікувати решту українців, які залишилися на цих теренах. Вони забули про те, що в Харківській області 71% етнічних українців, у Луганській - 60%. Що в Криму мешкає 200 тисяч українців, у яких рідна мова українська. Що ми всі громадяни України, ми маємо поважати нашу державу, нашу мову.

Ніхто Яценюка не слухає, коли він звертаєтсья до прихильників Путіна, так би мовити. Тому що я з ними намагався  спілкуватися - вони нічого не бачать, лише жахи там розповідають, тому Яценюк їх не переконає. І цим лише завдає шкоду українцям, права яких треба відстоювати.

- На вашу думку, що має робити офіційний Київ, щоби якось протистояти російській анексії?

Я думаю, що це неправильна позиція нинішньої влади, зокрема прем'єр-міністра Яценюка, який каже НАТО не на часі, візовий режимо з Росією не на часі. Що вони дозволяють Заходу і ЄС багато речей, підкоряються їм. Треба ж і свою позицію висловлювати: наприклад, що ми можемо відновити ядерну зброю. Це складно, але треба про це говорити. Бо Росія намагається нам зараз підвищити ціну на газ, скасувавши Харківські угоди. Давайте будемо говорити, що ми хоча б можемо перекрити трубу, треба шантажувати усю Європу і говорити про те, що ми хочемо в НАТО. Якщо в НАТО нас не приймають - на догоду Росію, як це було під час Бухарестського саміту, коли ми не отримали План дій щодо членства. 

Треба про це говорити: або приймайте до НАТО, або ми самі будемо захищатися, відновими ядерну зброю - це буде наш захист. Нам теж треба правильно апелювати до Європи.

Новини з областей

Читайте також: