ПОГОЖЕВА: «Україна зможе заробити на продовольстві, якщо змінить уряд»

«Україна зможе заробити на продажі продовольства лише, якщо змінить уряд, а з нею і урядову політику у сфері АПК», – вважає експерт з питань розвитку АПК, кандидат економічних наук, член Центрального проводу Української народної партії Наталія ПОГОЖЕВА. Так вона прокоментувала висновки уряду щодо потенціалу України заробляти на експорті продовольства близько 100 млрд. доларів щорічно.

Економіст також назвала головні причини, які на її думку не дають реалізувати великий потенціал України за теперішніх умов. «Перш за все, потрібно дивитися на виробничі потужності і загальні умови для ведення бізнесу у сільському господарстві. У нас сьогодні бракує потужностей для зберігання і переробки вирощеної продукції. Тому, наприклад, цього року майже чверть врожаю капусти просто залишилася гнити на полях», – зазначила ПОГОЖЕВА.

За словами представниці УНП, «бракує технологій і ресурсів на їхнє освоєння». «Така країна, як Голландія має 6 квадратних метрів теплиць на кожного громадянина, а в Україні цей показник наближається ледь до 20 квадратних сантиметрів на людину», – наголосила вона. Тому Голландія імпортує свої помідори в Україну за нижчими цінами і при цьому із вищою закладеною вартістю праці. «Причина такої ситуації фактично повна відсутність державної політики з підтримки кооперації та інновацій у сільгоспвиробництві», – зазначила ПОГОЖЕВА.

Експерт підкреслила, що «в окремих сферах підприємства самі могли б забезпечити для себе певні ресурси на розвиток, проте на перешкоді стоїть надто хаотична політика уряду». «Великі зернотрейдери могли б дати додаткові ресурси у сферу АПК на розвиток, проте постійна зміна правил з боку держави в інтересах окремих компаній позбавляють можливості планувати прибутки і вкладати їх в АПК. Зернотрейдер і виробники змушені берегти кошти для покриття можливих ризиків через різку зміну державної політики, наприклад, у сфері квотування експорту», – зауважила ПОГОЖЕВА.

Вихід експерт бачить тільки у зміни уряду. «Можливо, якщо у владу прийдуть люди, котрі розбираються у такій специфічній економічній діяльності, як сільське господарство, котрі розуміють залежність цього бізнесу від сезонності і стійких правил, тоді можна буде говорити про реалізацію перспектив України», – підсумувала ПОГОЖЕВА.

Новини з областей

Читайте також: