ПОГОЖЕВА: «Село потребує кредитної підтримки, а не поспішної приватизації»

"Село потребує кредитної  підтримки та зрозумілої продовольчої  політики замість поспішної приватизації", - так прокоментувала експерт  з питань розвитку АПК, кандидат  економічних наук, член Центрального  проводу Української народної  партії Наталія ПОГОЖЕВА результати  дослідження з приводу земельної  реформи оприлюдненого Центром  Разумкова, згідно якого 58 % власників  земельних паїв знаходяться на  межі виживання.

В 2012 році частка витрат на сільське господарство та розвиток сільських  територій у сукупних державних  видатках найменші за останні 6 років.

І це в Україні, щодо якої прогнози і висновки провідних світових експертів однозначні: Україна – один з найперспективніших регіонів світу! За рахунок невикористаних ресурсів Україна може підняти ефективність виробництва в секторі за короткий час вдвічі, а отже буде в змозі: забезпечити населення високоякісною продукцією харчування, відродити інфраструктуру і душу сільської місцевості, відігравати домінуючу роль на світових аграрних ринках, а отже дійсно здійснити прорив в економічній і продовольчій безпеці своїх громадян.

Що заважає і що найстрашніше: - непрогнозованість та непрофесійність дій Уряду, правове свавілля в державі, владна команда, довіра громадян до якої катастрофічно падає.

Для України важливо не стільки визнання доцільності земельного ринку, скільки вибір відповідних шляхів і методів його формування. Багато кого в Україні лякає залучення в обіг земель сільськогосподарського призначення. Небезпідставно називаються декілька небезпек та можливих негативних наслідків запровадження ринку сільськогосподарських земель:

1. Заможні покупці, олігархи  і фінансові групи закуплять великі ділянки сільгоспугідь, що приведе до утворення "латифундій" латиноамериканського типу з найманими працівниками.

2. Банки заволодіють великими  ділянками під час переходу  заставної землі у власність  заставоутримувача і стануть  крупними землевласниками.

3. Великі фінансові спекулянти  скуповуватимуть землю і швидко  перепродуватимуть за великі  гроші, що відіб`ється на вартості  аграрної продукції і спричинить  інфляцію.

4. Селяни необачно стануть продавати права на землю за низькими цінами.

Отже, саме тому на питання, що має робити держава аби стимулювати  розвиток села в дослідженні Центру Разумкова, відповідь щодо запровадження вільного ринку землі на останньому місці, а на перших – сприяння соціальному розвитку села та боротьба з корупціїєю.

Новини з областей

Читайте також: