Нашоукраїнці таки прагнуть люструвати КДБістів

Проект Закону «Про люстрацію» внесли на розгляд Верховної ради депутати від Української народної партії, представники фракції «Наша Україна-Народна самооборона» Іван Заєць, Ярослав Джоджик та Андрій Давиденко. Закон стосується колишніх агентів КДБ СРСР та інформаторів спецслужб іноземних країн і у разі прийняття обмежить їх у праві обіймати керівні посади в органах влади та правоохоронних органах строком на п’ять років.

Автори законопроекту переконані, що «відсутність зміни еліт, зумовлює слабкий поступ у реформуванні української економіки». «Відбуваються постійні спроби збереження радянської системи економіки з неефективним виробництвом, роздутою бюрократією, що паразитує за рахунок народу України, його добробуту», – наголошують народні депутати.

Політики також додають, що через процедуру люстрації пройшли більшість країн Східної Європи, а також Прибалтики. «Така практика призвела до зміни еліт, сприяла економічним та політичним реформам, пришвидшила процес трансформації країн від радянської системи до демократії», – підсумували представники «Нашій Україні».

Новини з областей

Читайте також: