На ПАТ «Волинь-Цемент» почали спалювати сміття

Голова Квасилівського селищного осередку Української Народної Партії Павло Дутко дуже сумнівається в тому, що технологія спалювання побутового сміття, яку вело ПАТ «Волинь-Цемент» є безпечною.

 

«Керівництво «Волинь-Цементу» запевняє, що шкідливі речовини згоряють і розкладаються у печах. От тільки перевірити правдивість їх слів жодної можливості немає», – зазначив він, адже в Україні сьогодні не існує жодної лабораторії, яка б могла виміряти вміст шкідливих речовин, зокрема – діоксинів, на виході з труби».

 

Дутко зазначив, що і до фільтрів, які стоять на підприємстві, є питання, адже в Квасилові – селищі, що знаходиться найближче до підприємства, – люди, прокинувшись зранку, вже не один раз виявляли велику кількість цементного пилу на своїх подвір’ях. «Керівники ПАТ «Волинь-Цемент» на це лише винувато розводять руками», – розказав представник УНП.

 

«Влада Рівненщини уже зараз задоволено передбачає зменшення собівартості виробництва цементу на підприємстві внаслідок переходу на використання сміття в якості палива. Але чи не надто дорога ціна такого здешевлення? Адже мова йде про здоров’я багатьох тисяч мешканців області», – сказав Дутко.

 

Він навів приклад Маріуполя. Повітря цього курортного міста офіційно вважається найбруднішим в Україні, адже саме там знаходяться найбільш екологічно небезпечні металургійні підприємства. Від раку легенів у Маріуполі помирає кожна п’ята людина. Якщо порахувати дні минулого року, коли густий смог, переповнений отруйними речовинами, накривав місто, то вийде більш, ніж півроку. У такі дні з’являтися на вулиці дуже небезпечно. Так от, наприкінці минулого року понад 10 тисяч маріупольців вийшли на екологічну акцію протесту захищаючи свої права на безпечне для життя і здоров’я середовище. Як наслідок, особливо шкідливі цехи підприємств закрили задля покращення їх очисних систем, а міськрада ухвалила програму, згідно з якою зменшення викидів в атмосферне повітря у місті протягом найближчих років планують скоротити на 40 відсотків.

 

«На щастя, Квасилову сьогодні ще далеко до Маріуполя. Але досвід впливу на владу і активізації громадянської свідомості переймати таки варто», – підсумував Павло Дутко.

 

Довідково. Як повідомляє сайт здолбунівських новин zdolbuniv.com з посиланням на працівників підприємства, на ПАТ «Волинь-Цемент», що знаходиться недалеко від Квасилова, розпочали спалювання побутового сміття, використовуючи дане нововведення як альтернативу газу та вугіллю. У середині квітня «Волинь-Цемент» планує уже повноцінно використовувати таку технологію.

Новини з областей

Читайте також: