Луганська УНП вимагає дати можливість луганським дітям навчатися у рідній школі державною мовою

Терміново захистити права дітей Луганська навчатися у рідній школі державною мовою закликає керівництво держави Луганська обласна організація Української народної партії.

Так партійці відреагували на повідомлення про те, що четвертий клас з українською мовою навчання школи № 20 міста Луганська з 1 вересня буде розформовано у зв'язку з тим, що в ньому навчається лише 16 дітей.

Про розформування класу батькам повідомили 23 березня на зборах та запропонували або переводити дітей в інші школи, або самим шукати учнів, які виявлять бажання навчатися в україномовному класі.

«Батьки хочуть, щоб їхні діти навчатися саме в українському класі, але керівництво школи під різними приводами записує їх у російський клас, говорячи, що в український бажаючих мало і його навряд чи наберуть», - зауважують в УНП.

«На теренах Луганщини відбувається цілеспрямоване послідовне знищення всього українського, - робить висновок голова Луганської обласної організації УНП Валентин ТКАЛИЧ, - а місцева влада активно використовує досвід русифікації в Радянському Союзі, коли внаслідок масового закриття українських шкіл і примусового запису дітей етнічних українців у російські протягом 15-20 років україномовні міста з етнічним українським населенням перетворювалися у російськомовні міста з тим же етнічним українським населенням».

ТКАЛИЧ робить висновок, що «русифікація стала державною гуманітарною політикою влади, яка відбирає в дітей право навчатися у рідній школі державною мовою».

УНП, Луганська область

Читайте також: