Луганська УНП відзначила день народження Степана БАНДЕРИ

У перший день нового 2012 року Луганська  УНП відзначила день народження голови Проводу ОУН, справжнього Героя  України Степана БАНДЕРИ мітингом, який пройшов під гаслом «Степан Бандера – наш герой».

О 12-00 в центрі Луганська біля пам'ятника Тарасові ШЕВЧЕНКУ представники патріотичних політичних партій та громадських організацій Луганська зібралися на вшанування 103-ї річниці від дня народження цієї надзвичайно талановитої і непересічної особистості XX ст.

Луганчани вшанували світлу пам'ять Степана  БАНДЕРИ хвилиною мовчання, а потім обмінялися думками про його роль в українській історії, про рух БАНДЕРИ проти фашизму та узнали багато нового про важкий життєвий шлях видатного патріота.

Голова  Луганської УНП Валентин ТКАЛИЧ назвав незламного борця за державність  України Степана БАНДЕРУ «прапором  національного руху» і закликав «поклонитися у цей день всім патріотам, які віддали життя за Українську державу».

Як  відомо, бандерівців часто називають «фашистським посібниками», особливо на сході і півдні країни, але ж їх переслідували як комуністи, так і нацисти. Так, у червні 1941 року українські націоналісти на чолі із БАНДЕРОЮ увійшли до Львова разом з німецькими військами, а вже 30 червня того ж року він був арештований нацистським урядом за спроби проголошення відновлення незалежної Української держави у Львові (всупереч фашистським планам колонізації України). Після закінчення Другої світової війни БАНДЕРА був вимушений покинути Батьківщину і проживати у Західній Німеччині, бо КДБ почав планову операцію по фізичному знищенню Бандери, і у 1959 році Степан Андрійович був вбитий агентом КДБ Б.Сташинським пострілом синильної кислоти в обличчя. Пізніше Б.Сташинський через страх своєї ліквідації як носія таємної інформації втік до Західного Берліну і там дав свідчення.

На  мітингу був присутній і 86-річний воїн УПА Роман Васильович КРАВЧУК, котрий був в одній сотні із Дмитром ПАВЛИЧКОМ. Роман Васильович розповів, як у 1943 році 17-річним юнаком поступив в ОУН, як його арештували спочатку німці, а потім, вже у 1944 році, засудив комуно-більшовицький режим, як провів довгих десять років в таборах. І така тяжка доля очікувала кожного, хто чинив спротив існуючому режиму, чиє кредо було «Бог, свобода, Україна». Все, що робили воїни ОУН-УПА, вони робили в ім΄я Української держави. Після звільнення у 1954 році, приїхавши додому на рідну Фраківщину, Роману Васильовичу дали 12 годин на те, щоб він покинув західні області України. Так потрапив він до Луганська.

«Якось, - резюмували партійці, - Дмитро ДОНЦОВ сказав, що Україною може керувати людина, яка має шляхетність, волю, розум. Саме такі риси були притаманні Степанові БАНДЕРІ, чиє ім'я, незаслужено спотворене комуністичними ідеологами, нарешті повернулось в Україну, проте й досі на офіційному рівні не визнано».

«Але, - переконані представники УНП, - вклад Степана БАНДЕРИ в боротьбу за незалежність України, свободу українського народу, розбудову самостійної України не вмістить навіть таке високе звання як Герой України».

УНП, Луганська область

Читайте також: