Луганська УНП: В Україні не виконується гірничий закон

Гірничий закон в Україні, зокрема на Луганщині, не виконується. В цьому переконані в Луганській УНП, бо норми Гірничого закону України, як стверджують гірники, постійно порушуються, особливо в частині постачання вугілля пенсіонерам з закритих шахт.

 

За словами шахтарів-пенсіонерів, по одній тільки Луганській області за минулі роки гірникам-пенсіонерам недовезли 130 тис. тонн вугілля, і це при тому, що норма вугілля знизилась: замість належних 5,9 тонн в рік сьогодні норма становить 3,1 тонни. Щоправда, поки що тільки 14 шахт вугільних підприємств   області переведені на цю норму, але з наступного року очікується, що всі 37, які знаходяться на стадії ліквідації, переведуть на цю схему.

Проте і цю зменшену норму не виконують: ніхто не фінансує підвезення і навантаження, хоча по закону це повинно здійснюватися безкоштовно. Замість норми виплачують так звану «компенсацію» - при відпускній вартості 1349 грн. за тонну пенсіонерам компенсують всього 950 грн.

Тепер, як повідомили в Стаханівській районній організації УНП, у місті Брянка – одному із найбільш «забутих» шахтарських міст України, де з восьми шахт зачинено шість – відбудеться "Вседонбасський сход громадян", організований Координаційною радою шахтарських ветеранських та інвалідських організацій України, на якому зберуться представники всіх шахтарських міст з Луганської та Донецької областей.

УНП, Луганська область

Читайте також: