Луганська УНП: «Постанова про утворення виборчих округів незаконна і підлягає скасуванню»

Незаконною і такою, що підлягає скасуванню назвали Постанову Центральної виборчої комісії «Про утворення виборчих округів...» від 28 квітня 2012 року в Луганській обласній організації Української народної партії.

За словами представників УНП, ЦВК утворила округи таким чином, щоб на кожному без зайвих перешкод зміг перемогти кандидат від Партії регіонів. При цьому адміністративно-територіальні одиниці виявилися розділеними між різними округами.

Найскандальнішим у розподілі округів луганська УНП вважає поділ на частини міста Стаханова, що зроблено, на думку партійців, аби не допустити легкої перемоги Сергія ШАХОВА. Від одного з виборчих центрів – Лисичанська – Стаханов віддалений на 60 км, від другого – Сєверодонецька – на 70 км. При цьому Лисичанськ і Сєверодонецьк відділені відСтаханова іншими виборчими округами. Зате в обох цих містах є сильні кандидати з команди міністра Юрія БОЙКА.

Луганська УНП поділяє обурення громади Стаханова і міських депутатів, які звернулися до Президента України, Верховної Ради, ЦВК, голів Луганської облдержадміністрації таоблради з вимогою повернути місту історично сформований статус єдиного територіально-виборчого округу.

Також, виходячи з того, як сформований округ на базі міста Алчевська, істотно знижується ймовірність висунення в народні депутати мера цього міста Володимира ЧУБА, роблять висновок в УНП. Оскільки до округу включено ще й м.Антрацит та частину Антрацитівського й Лутугинського районів, регіонали розраховують саме на антрацитівського міського голову. У ЗМІ ще кілька тижнів тому звучала інформація, нібито по цьому округу в Раду зібрався нардеп Олександр ЄФРЕМОВ.

«Створення округів, що включають значно віддалені анклави, позбавляє виборців реальної можливості для реалізації свого конституційного права, - переконані в луганській УНП.- Ніякою іншою причиною, крім політичної, таку «нарізку» пояснити неможливо».

До того ж партійці помітили і грубі арифметичні помилки, допущені при підготовці скандальної постанови ЦВК: так, у 110-му окрузі в Постанові вказана чисельність виборців 177 508, але якщо додати кількість виборців по дільницях (на підставі Постанови ЦВК № 66 від 12 квітня 2012 року), то сума становить 173 893 людини.

УНП, Новини з областей, Луганська область

Читайте також: