ЛУГАНСЬК. УНП відстояла конституційне право на проведення мирних акцій на День Незалежності

[Валентин Ткалич] Луганська обласна організація Української народної партії відстояла своє конституційне право на проведення мирних зібрань. Зокрема, за словами, голови обласної УНП Валентина ТКАЛИЧА, «сьогоднішня розмова лідерів опозиційних партій «на килимі» у міськвиконкомі завершилась домовленостями про проведення урочистостей.

Утім, зважаючи на те, що спроби заборонити мирне святкування були цього року по всій країні (аналогічна інформація є з Одеси, Рівного, Харкова) політик не виключає «неприємні сюрпризи». Упродовж 18-22 серпня 2011 року представники націонал-демократичних партій і громадських організацій Луганщини, які увійшли до складу Комітету опору диктатурі, зокрема й обласна УНП, подали в Луганську міську раду повідомлення про проведення мітингу, присвяченого Дню Незалежності України. Сьогодні Луганська міська влада зробила спробу заборонити проведення мітингів. «Порушуючи норми Конституції України, працівники міськради та начальник Луганської міліції, який був присутній на засіданні, намагалися відмінити конституційне право громадян на проведення мирних акцій та заборонити проведення мітингу», - констатував ТКАЛИЧ. Він повідомив, що аргументом для влади було те, що «активісти начебто можуть спровокувати конфліктні ситуації, а влада не може цього допустити». За словами присутніх партійців, переламали ситуацію лише аргументи голви Луганської УНП.

Довідково. З ініціативи Луганської УНП заплановано відзначити День незалежності України мітингом «Проти антинародних дій влади», який пройде біля Пілону Слави, тоді як заходи, організовані владою, відбудуться біля пам′ятника Тарасу Шевченку. Напередодні ініціативна група звернулася до мешканців Луганська із закликом: «Знайди своє місце в колоні справжніх патріотів України. Достойно відзначимо головне свято країни! Янукович знехтував нами, проте ми не дамо йому знехтувати Україною!».

УНП, Новини з областей, Луганська область

Читайте також: