ЛЕСІВ: «Українське село врятує лише комплексна державна програма розвитку»

«Від повної деградації українське село врятує лише комплексна стратегія розвитку сільської місцевості», – так заступник голови Львівської обласної організації Української народної партії, заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань АПК (2002-2003 рр) Михайло ЛЕСІВ прокоментував заяву МінАПК, що за останні 20 років сільське населення України зменшилося на 2,5 мільйони.

За його словами, «держава повинна створити на селі такі умови, щоб розвивався не лише аграрний бізнес, але й не сільськогосподарський бізнес». «Питанням реанімації сільського життя має займатися не лише Міністерство аграрної політики, а практично всі діючі міністерства», – зазначив представник УНП, додавши, що «поки така політика відсутня: все відбувається хаотично».

За його словами, «гостру нестачу коштів на проведення весняно-польових робіт вже сьогодні треба оперативно компенсувати за рахунок рефінансування Національним банком комерційних банків, які займаються кредитуванням сільгоспвиробників».

«Міносвіти та Міністерство культури та туризму, у свою чергу, зобов’язані здійснити детальний моніторинг конкретних наболілих проблем, які гальмують культурний та економічний розвиток у сільській місцевості: настав час відновити сільські бібліотеки, забезпечити належний медичний догляд у фельдшерсько-акушерських пунктах, зупинити процес ліквідації сільських шкіл», – перелічив представник УНП.

Він також наголосив, що «нормальні умови проживання селян не можливі без належного транспортного сполучення з великими містами». «Ця проблема вирішується не лише відновлення регулярних рейсів автобусів чи електричок, але й відновленням чи реставрацією дорожнього полотна на неосновних трасах», – продовжує політик.

«Інвестиції в розвиток села повернуться не лише відродженням українського сільського господарства, а й відродженням української сільської культури, духовності, зеленого туризму і, що найбільш важливо – людського потенціалу», – підсумував Михайло ЛЕСІВ.

Новини з областей

Читайте також: