Леонід ДАЦЕНКО отримав літературну премію ім.Василя СИМОНЕНКА

11 січня, в приміщенні  Черкаського обласного  музично-драматичного  театру відбувся  вечір, присвячений  77-й річниці від  дня народження  видатного українського  поета Василя СИМОНЕНКА.  Лауреатом премії ім.СИМОНЕНКА за 2011 рік було визнано черкаського поета, політика, голову обласної організації Української народної партії Леоніда ДАЦЕНКА за книгу віршів «І янгол з автоматом на плечі».

На  захід зійшлося близько тисячі черкащан, у залі театру не було місця навіть в проходах між рядами. Не було лише представників від обласної і міської влади.

Присудження цієї високої літературної нагороди головному опозиціонеру Черкащини  стало  для керівництва області  справжнім шоком.  Спочатку  в  облдержадміністрації та облраді, які є засновниками премії, навіть робились спроби «відмотати все назад», але справа набула розголосу, і рішення конкурсної комісії не посміли переглядати.

«Українська еліта - це ми, і я впевнений, що ми переможемо!» - звернувся зі сцени Леонід ДАЦЕНКО.

Потім на його вірші і слова СИМОНЕНКА черкаський бард Юрій ПРОКОПЧУК виконав кілька запальних пісень, які супроводжувались асоціативним відеорядом української боротьби за свободу, починаючи від козацької доби з Богданом ХМЕЛЬНИЦЬКИМ та Іваном БОГУНОМ, Холодноярської республіки з Василем ЧУЧУПАКОЮ, ОУН – УПА з ШУХЕВИЧЕМ та БАНДЕРОЮ і закінчуючи Помаранчевою революцією та нинішніми протестами.

«Добре, що сьогодні з нами немає «смотрящих», ми і без них знаємо, хто достойний українець, а хто зрадник. Влада приходить і йде, спливає, як брудна піна на хвилях, і ці тимчасові люди не можуть принизити Василя СИМОНЕНКА, нас, хто тут зібрався, і український народ,» - підтримали бойовий запал Симоненківського лауреата гості з Києва, письменники Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ та Володимир ШОВКОШИТНИЙ.

Наостанок Леонід ДАЦЕНКО пообіцяв витратити кошти із премії на боротьбу з антинародною донецькою владою. Цю пропозицію зал зустрів схвальними оплесками.

Життя партії

Читайте також: