КУШНІРУК прогнозує «ще більшу тінізацію економіки» через радянські методи боротьби з нелегальним обігом валюти

«Ще більшу тінізацію економіки, дефіцит валюти та зростання її курсу на тіньовому ринку», - прогнозує експерт з економічних питань, член Центрального Проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК внаслідок реалізації намірів Державної податкової служби України посилити боротьбу з нелегальним обігом валюти «радянськими методами».

«Жорсткий адміністративний контроль обігу іноземної валюти можливий лише в умовах сильної автократії і закритої економічної системи, як це було у радянській Албанії, Румунії чи СРСР», - зазначив КУШНІРУК. «Оскільки сьогодні українська економіка занадто залежна від зовнішніх запозичень, імпорту та експорту, забезпечити контроль і закритість неможливо», - підкреслив він.

Представник УНП нагадав, що «Україна вже проходила такий період одразу після здобуття незалежності. Тоді державні органи робили вигляд, що воюють з незаконним обігом валюти, а банки робили вигляд, що не використовують тіньовий ринок. В результаті – ще й досі 40 % економіки перебуває в тіні».

Єдиною можливістю побороти нелегальний обіг валют, на думку КУШНІРУКА, є «стабілізація національної валюти». А для цього, за його словами, «необхідно через податкову, кредитну та правову політику держави забезпечити виробництво більшості товарів, які споживаються на внутрішньому ринку в Україні». «Тоді економіка стане міцною, зросте довіра до держави і до її валюти, і питання тіньового обігу іноземної валюти вирішиться само собою», - підсумував представник УНП.

Новини з областей

Читайте також: