КРИМСЬКІ козаки відкривали двері авто та били водіїв за українську мову

5 червня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні антиукраїнський законопроект Колесніченка-Ківалова про засади мовної політики. Одразу ж після ухвалення кілька тисяч мітингувальників оточили стіни Верховної Ради, більшість виступили проти мовного законопроекту.

 

Серед тих, хто пікетував Верховну раду, було і кілька сотень мешканців Рівного. З яким настроєм та переконаннями повернулися рівненські учасники акції протесту, вони розповіли під час прес-конференції у Народному домі.

Участь у заході взяли керівники обласної організацій Української Народної Партії, товариства «Просвіта», Національної спілки письменників України, Конгресу Української інтелігенції, Союзу Українок, Товариства політв’язнів і репресованих та Спілки офіцерів України.

Захід відбудеться з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Високопреосвященного владики Іларіона за участю представників Рівненської єпархії УПЦ Київського патріархату.

За словами голови Рівненської обласної організації Світлани Ніколіної, часом між ідеологічними опонентами траплялися локальні сутички. "Під час мітингу не обійшлося без тисняви, штовханини, сльозогінного газу та легких тілесних ушкоджень. Частенько траплялися сутички між людьми різних переконань. Дійшло до того, що представники проросійських організацій з Криму просто відкривали дверці машин і починали бити водіїв, які сигналами висловлювали нам підтримку. Звісно, наші почали втручатись в ситуацію, здобули «бойові» рани", - розповіла політик.

"Ми, як християни, повинні дивитись вперед. Ми ще гірші умови переживали. Ми повинні голосно сказати: "Українська мова була, вона є і буде, і цю мову ми будемо оберігати", - зауважив на прес-конференції ректор Рівненської Духовної Семінарії Віталій Лотоцький.

За словами учасників заходу, апогеєм чи пак розв’язкою мовного конфлікту, може стати розгляд законопроекту у другому читанні вже через тридцять днів. Ключову роль у цьому конфлікті, за словами аналітиків, має відіграти саме українське суспільство. І головне не те, хто виграє чи програє умовний бій, важливо аби українці знову не опинилися на межі міжусобного розколу внаслідок політичних передвиборчих спекуляцій.

Новини з областей, Крим

Читайте також: