Кримська УНП вимагала визнати депортацію кримських татар геноцидом

Кримська організація Української народної партії взяла участь у мітингу до Загальноєвропейського Дня пам’яті жертвам сталінізму та нацизму, яку 23 серпня в Сімферополі проводив Меджліс кримськотатарського народу.

Від імені Кримської УНП голова організації Олег Фомушкін закликав українську владу визнати депортацію кримськотатарського народу як геноцид. Учасники мітингу також закликали українську владу неухильно виконати міжнародні правові акти у сфері дотримання прав людини і прав народів, сприяти відновленню прав кримських татар, до яких комуністичним режимом СРСР протягом десятиліть відбувалася політика геноциду, вимагали офіційно відзначати День пам’яті жертв сталінського та нацистського режимів.

«Націонал-соціалістичний тоталітарний режим Гітлера вже засуджений Нюрнбергським процесом, другий режим – комуністичний – поки що уникнув свого Нюрнбергу за криваві злочини перед власними народами, розв'язання червоного терору, Громадянської війни, голодоморів, депортацій, масових розстрілів і ГУЛАГу. Сподіваємося, що цим Днем ми зробили певний крок до такого суду», - зазначив у виступі голова Кримської УНП.

Присутні на мітингу тримали в руках державні прапори України, кримськотатарського народу, Української народної партії, Конгресу українських націоналістів, Нашої України. У руках учасників були транспаранти з гаслами «КПСС = СС», «НЕТ возрождению тоталитарных режимов!», «Сталінізм = фашизм».

Нагадаємо, що Кримська організація УНП вже зверталася до Міністра юстиції України з вимогою заборонити діяльність КПУ як антиконституційного формування, спрямованого на підрив державного устрою.

ДОВІДКА: Європейський парламент в своїй Резолюції від 2 квітня 2009 року "Європейська свідомість та тоталітаризм" запропонував оголосити 23 серпня Загальноєвропейським Днем пам’яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимів, пам’яті, яка має вшановуватися гідно та неупереджено.

Парламентська Асамблея ОБСЄ 3 липня 2009 року ухвалила Резолюцію "Заохочення прав людини та громадянських свобод в регіоні ОБСЄ у 21 сторіччі", де висловилася більш однозначно, назвавши 23 серпня Загальноєвропейським днем пам’яті жертв сталінізму та нацизму в ім’я збереження пам’яті жертв масових депортацій та страт. 23 серпня 1939 року був підписаний пакт Молотова-Ріббентропа, який визначав сфери впливу Німеччини та СРСР в Європі і планував переділ Центральної та Східної Європи.

УНП, Крим

Читайте також: