КРИМ. Влада збільшує площу Ялти за рахунок заповідника

«Регіональна» влада  грабує національні багатства Криму, відрізаючи заповідні землі, та діє за принципом «після нас – хоч потоп», - так голова Кримської організації Української народної партії Олег ФОМУШКІН прокоментував рішення Ялтинської міської ради, яка два тижні тому затвердила схему нового генплану.

Відповідно до генплану, територія Ялти збільшується із 1770 до 2200 гектарів. Різниця в 330 га покривається за рахунок Ялтинського заповідника. Головному управлінню міського будівництва та архітектури вже доручили розробити проект землеустрою для встановлення нових меж.

«Полювання на Ялтинські заповідні землі почалося ще за президентства Леоніда КУЧМИ, коли під час передвиборної кампанії 2004 року він підписав указ «Про встановлення межі Ялтинського гірсько-лісового заповідника», уперше зменшивши його площу з 14523 до 14176 га, щоб зробити подарунок наступній «регіональній» владі, - розповідає Олег ФОМУШКІН. - Але не пощастило – до влади прийшли «помаранчеві» і заборонили грабувати заповідник, порушивши кримінальні справи».

Голова Кримської організації УНП нагадує, що «навіть провладний голова Рескомприроди Євген БУБНОВ ремствував, що заповідники займають лише 5,2% території Криму в той час, як за світовими стандартами їх площа має бути не менше 10% від площі регіону, а в курортній зоні - 20%».

«Проте влада байдужа до світових стандартів, тому ще у 2004 році 350 гектарів заповідної землі в елітних районах Гаспрі, Фороса, Сімеїза, Кореїза роздали 6 комерційним фірмам: «Салар-Сіті», «Басд», «Легіон-2004», «Шеруд», «Рудом», «Даман-2004». Частина цієї території вже забудована особняками, які треба узаконювати», - говорить політик.

«Ця влада повинна зрозуміти, що вона не вічна й не остання на цій землі, що не можна розшматовувати заповідні землі, треба щось залишити нащадкам», - підсумовує Олег ФОМУШКІН.

Крим

Читайте також: