КОСТЕНКО: «Якщо ТАБАЧНИКА не буде звільнено, то влада отримає заворушення на національно-етнічному ґрунті»

«Якщо міністра освіти ТАБАЧНИКА не буде звільнено, то влада отримає заворушення на національно-етнічному ґрунті ще до парламентських виборів», - заявив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. За його словами, «антиукраїнська діяльність ТАБАЧНИКА може призвести до вибуху гніву в країні, як це неодноразово було під час русифікаторських заходів у Російській імперії». Нині опозиція вимагає звільнити  ТАБАЧНИКА в зв’язку з його черговою антиукраїнською ініціативою – урізання української мови до 2-х годин на тиждень та фактичну ліквідацію викладання історії України в школах.

На думку КОСТЕНКА, «ТАБАЧНИК намагається позбавити українських дітей не тільки історичної пам'яті, а й перетворити на неписьменну масу з комплексом меншовартості». За його словами, «урізання української мови до двох годин на тиждень призведе до різкого зниження рівня грамотності маленьких українців, бо не забезпечить її повноцінне засвоєння». «Ліквідація викладання історії України має на меті стерти з народної пам'ятi ганебні епізоди геноциду та русифікації українцiв, а також – гордість українських дітей за національних героїв та свою етнічну приналежність», - вважає політик.

КОСТЕНКО нагадав, що «в статті "Опоздавшие на 200 лет" в "Київському телеграфі" ТАБАЧНИК прямо визнає, що він – малорос, який вважає себе частиною «единого русского народа». «Тоді чому цей пан очолює міністерство, яке формує світогляд української нації?», - запитав політик. На його погляд, «в заходах ТАБАЧНИКА проглядається імперська стурбованість Кремля "собіранієм земель русскіх", яка тільки набирає обертів».

«Діюча влада, яка загралася в політику компромісів з Кремлем,  має пам'ятати, що Росія, яка в 19 сторіччі заборонила українську мову Валуєвським та Емським указами, ніколи не знала меж в справі русифікації, бо вбачала в вільному мовному розвитку українців – загрозу «обособлєнія украінской народності», - констатував КОСТЕНКО. На його думку, «ТАБАЧНИК, як і його імперський попередник ВАЛУЄВ, намагається проводити політику національного та культурного пригноблення українців». «Невже у діючої влади недостатньо соціальних проблем, щоб напередодні парламентських виборів наражатися ще й на національно-етнічні?», - запитав лідер УНП.

Юрій Костенко

Читайте також: