КОСТЕНКО вважає, що «Газпром» розраховує на білоруський сценарій поглинання ГТС України

«Інтересам України відповідає два сценарії, - створення тристороннього газового консорціуму за участі ЄС або допуск до ГТС України європейських газових компаній на умовах Брюссельської декларації», - заявив народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО.

За його словами, «пропозиції «Газпрому» створити з Україною консорціум 50 на 50% без участі ЄС сприятиме реалізації «білоруського» сценарію поглинання української ГТС».

«Україна тільки наблизиться до втрати своєї ГТС, якщо погодиться на пропозиції «Газпрому», - переконаний лідер УНП. Він нагадав, що «Україна на 100% залежить від постачання ядерного палива з РФ для українських АЕС та майже на 100% - від російського газу». За таких умов, за його словами, «двосторонній газовий консорціум з Росією лише посилить енергетичну залежність, призведе до консервації занижених в 3-4 рази тарифів на транспортування російського газу до ЄС, розв’яже руки «Газпрому» для цінового диктату з перспективою сповзання України до Митного союзу та євразійського простору».

На думку політика, «тристоронній консорціум за участі ЄС або залучення європейських компаній до користування ГТС України на умовах Брюссельської декларації забезпечить стабільне постачання газу в ЄС, виключить можливість «газових» воєн, сприятиме перегляду несправедливих російсько-українських газових контрактів та встановленню адекватних тарифів на транспортування російського газу до ЄС». «Це також сприятиме залученню України до альтернативних проектів постачання газу в ЄС», - переконаний політик. КОСТЕНКО вважає, що «тільки в трикутнику Україна-ЄС-Росія можливе вирішення «газових» питань на паритетних засадах».

Юрій Костенко

Читайте також: