КОСТЕНКО вважає, що діюча влада має зупинити рейдерство, яке знищує репутацію держави

«Запровадити кримінальну відповідальність для посадових осіб, суддів, співробітників виконавчої служби та правоохоронних органів в разі сприяння рейдерським захопленням», -- закликав Президента України та парламент народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. За його словами, «за інших умов Україна плентатиметься наприкінці списку інвестиційно привабливих країн». Так політик прокоментував сьогоднішню інформацію про спробу рейдерського захоплення приміщення, де знаходиться чоловіча капела ім. РЕВУЦЬКОГО та видавництво «А-БА-БА- ГА-ЛА-МА-ГА».

КОСТЕНКО  закликав Генеральну прокуратуру «перевірити та в разі виявлення порушень відкрити кримінальні справи проти чиновників КМДА, державної виконавчої служби тощо, причетних до сьогоднішнього рейдерського захоплення». Він назвав «дикунством спроби руйнування приміщення, яке входить до «Зводу памяток історії та культури України». Політик вважає рейдерське захоплення «замахом на українську культуру, оскільки знане дитяче видавництво масово популяризовало українську книжку, а капела РЕВУЦЬКОГО - національну пісню за кордоном».

КОСТЕНКО переконаний, що «ЯНУКОВИЧ за участі РНБО має затвердити системні заходи для викорінення рейдерства, яке знищує репутацію держави». Він нагадав, що в тому числі, через рейдерські захоплення, Україна з 149 скотилася на 152 позицію – до Ліберії та Болівії – в рейтингу «Doing Business-2012». Нещодавно «компанії Великої Британії та США представили ЄС перелік з 50 випадків корпоративного рейдерства, а директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові на весь світ попередив інвесторів, що з Україною мати справу небезпечно».

На  переконання лідера УНП, «діюча влада має всі можливості, щоб зупинити рейдерство, оскільки, на відміну від попередників, сконцентрувала в своїх руках весь масив владних повноважень».  КОСТЕНКО послався на оцінки експертів, згідно яких «у 9 з 10 випадків рейдерські захоплення відбуваються за активної участі або сприяння представників органів влади, -- судів, державної виконавчої служби та правоохоронних органів». За його словами, «хвиля рейдерства від великих компаній уже докотилася до малих та середніх підприємств, знищуючи українську перспективу». Він поклав «відповідальність за зупинку ганебного явища на діючу владу».

Юрій Костенко

Читайте також: